Albumy na zdjęcia

ALBUMY

Album dla dziecka

Mogłabym tu napisać to samo co przy albumach ślubnych – album powinien być trwały i ładny z naciskiem na trwały ponieważ ten album przekażemy swoim dzieciom więc powinien przetrwać kilkadziesiąt nawet lat.

Ja polecam albumy tradycyjne ponieważ żadne inne albumy nie dają nam takiej swobody. Niestety wymagają od Nas pewnego wysiłku, ale z pewnością nas trud się opłaci.

Poniżej znajduje się kilka porad jak taki album wybrać.

Kolor karty

Większość osób wybiera album dla dziecka z jasną kartą uważając, że do zdjęć z dziećmi nie pasuje karta czarna. Kiedyś albumy tradycyjne miały tylko czarne karty (ewentualnie brązowe) i nikt nie miał wątpliwości czy można w nich umieścić zdjęcia dziecka. Dzisiaj wybieramy jasną kartę chociaż na czarnej świetnie wyglądają portrety. Może dla noworodka album z czarną kartą nie jest idealny, ale dla kilkulatka warto go rozważyć.

Ilość i rozmiar kart

Kolejna sprawa to ilość kart: to zależy tylko od naszych potrzeb natomiast istotny jest rozmiar karty a co za tym idzie i okładki. Duży album pomieści wiele bo nawet kilkaset zdjęć, ale nie będzie zbyt wygodny w oglądaniu a przyniesienie go do pracy sprawi mnóstwo kłopotów. Zastanówmy się najpierw ile zdjęć chcemy w nim umieścić a potem spróbujmy dobrać ilość i rozmiar kart.

Możliwość wpisów

Album tradycyjny ma mnóstwo zalet m.in. można w nim swobodnie umieszczać wpisy. Część albumów ma nawet specjalnie do tego przeznaczone karty, na których wpisuje się wagę dziecka, wzrost i kiedy np. pojawił się pierwszy ząbek. Można także pisać bezpośrednio na kartach albumu. Najlepiej do tego celu użyć żelowych długopisów – na czarnej karcie świetnie wygląda srebrny długopis a na jasnej – kolorowe. W albumie tradycyjnym można także umieścić inne pamiątki oprócz zdjęć – zdjęcie z usg, kartki z gratulacjami albo elementy ozdobne, które przekształcą nasz album w scrapbook.

* * *

Przekonałam Was do albumów tradycyjnych? Jeżeli jeszcze nie to pomyślcie o tym: w albumie tradycyjnym każde zdjęcie jest wyjątkowe, ma specjalną oprawę a w albumie kieszeniowym otoczone jest mnóstwem innych zdjęć, ginie wśród nich. W albumie kieszeniowym trudno jest zaakcentować jakieś zdjęcie, sprawić by oglądający zwrócili na nie uwagę. W albumie tradycyjnym wystarczy umieścić je jako jedyne na stronie i wszyscy będą wiedzieć, że jest to nasze ulubione zdjęcie.